دفاع مقدس یکی از ارزش‌های انقلاب اسلامی است که باید در حفظ و نشر آن تلاش کرد. این شهرستان در سال‌های جنگ تحمیلی بیش از ۳۳۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین در طی سال های گذشته نیز خاک این شهرستان میزبان شهدای مدافع حرم و گمنام بوده است. در طی سال‌های اخیر خلأ وجود اسناد و اطلاعات شهدا در بستر وب بیش از پیش احساس می‌شد. لذا با عنایت شهدا و به همت دفتر امام جمعه محلات، پورتال جامع شهدای این شهرستان راه‌اندازی شد. این پورتال سعی دارد اطلاعات شهدای شهرستان را به صورت کامل و دسته بندی شده در اختیار مخاطبان قرار دهد. سایت شهدای محلات شامل بخش‌های فهرست شهدا، گالری تصاویر، آیت الله مقدسی، وبلاگ و تور مجازی است. شهرستان محلات جزو معدود شهر هایی است که تمامی قبور شهدا و یادمان های آن را می توان با تکنولوژی 360 درجه به صورت مجازی زیارت کرد؛ امکان زیارت مجازی شهدای محلات، نیم ور و روستاها و همچنین شهدای گمنام در این سایت وجود دارد. پورتال جامع شهدای شهرستان محلات از همه رزمندگان و یادگاران جنگ جهت ارائه اطلاعات، اسناد و آلبوم خود جهت اسکن و نشر دعوت به همکاری می نماید.

بدینوسیله ازکلیه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دعوت می شود در راستای تکمیل اطلاعات شهید خود در سایت شهدای محلات، هر گونه اطلاعات از قبیل زندگینامه، وصیت نامه، اسناد و تصاویر و فیلم و صوت را جهت اسکن و کپی به خادمین خود در مجموعه عطر لاله اعلام کنند، اسناد و عکس ها از هیچ کدام از خانواده های معظم به امانت گرفته نمی شود بلکه در لحظه اسکن و تحویل می گردد. ضمنا از خانواده های محترم شهدا درخواست می شود هر گونه اصلاحیه و اشتباه محتوایی در صفحه شهید خود یا دیگر شهدا را به مجموعه عطر لاله اطلاع داده تا در اسرع وقت اصلاح گردد. یادمان باشد نشر ارزش ها و انتقال اسناد و روایات جنگ به نسل های دیگر از وظایف ماست.

دفتر اسکن اطلاعات : شهرستان محلات-خیابان آیت الله مقدسی- کوچه عدلی- دفتر امام جمعه             تلفن: 09187661052 نیکویی – ۰۹۱۸۳۶۶۳۷۲۷ رجبی                ایمیل: atrelale.ir@gmail.com