شهید مصطفی اسدالهی

zendeginameh-1.png

مشخصات

nam.png

نام و نام خانوادگی

مصطفی اسدالهی

father.png

نام پدر

قربانعلی

birthday.png

تاریخ تولد

01/06/1341

birth_loc.png

محل تولد

محمدآباد

tarikhe_shahadat.png

تاریخ شهادت

23/04/1361

mahale_shahadat.png

محل شهادت

جنوب

mazar.png

مزار

روستا نخجیروان

name_amaliat.png

نام عملیات

رمضان

shoghl.png

شغل

سرباز

ozviat.png

عضویت

ارتش

شهید مصطفی اسدالهی در اولین روز از شهریور ماه سال ۱۳۴۱ ، در روستای محمدآباد از توابع شهرستان محلات دیده به جهان گشود. وی تا کلاس ششم ابتدایی را در همان روستا تحصیل نمود و به دلیل نبودن امکانات و نداشتن درآمد کافی در خانواده، ادامه تحصیل نداد. او فردی با تقوا و خوش اخلاق بود و به نماز اهمیت زیاد میداد. در دوران نوجوانی به حضرت امام خمینی و آیت الله طالقانی علاقه خاصی داشت. ایام رحلت آیت الله طالقانی به تهران رفت و در مراسم ایشان شرکت نمود. پس از شروع جنگ تحمیلی، همواره شوق شرکت در جنگ را داشت و میگفت: اگر ما به جبهه نرویم، شما امنیت نخواهید داشت و دین و ناموس و شرافتمان در خطر خواهد بود. او در سال ۱۳۶۱ به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و در عملیات فتح المبین، طریق القدس، آزادی خرمشهر و عملیات رمضان شرکت داشت و پس از گذشت ۱ ماه از خدمت مقدس سربازی، سرانجام در عملیات رمضان، بر اثر ترکش خمپاره به ناحیه سر، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.پیکر مطهرش در همان روستای تولدش، محمدآباد، به خاک سپرده شد.
biography.png

زندگینامه

will.png

وصیت نامه

در حرفهای آخرش به در و مادرش میگوید پدر و مادر عزیزم، بدانید که من همیشه شما را دوست داشته دارم! شما ای خواهران مهربان و بهتر از جان من، شما از شهید شدن من ناراحت و نگران نباشید! بدانید که آمدن من به جبهه و جنگ وظیفه بود؛ چون دشمنان به آب و خاک ما تجاوز کرده اند. بدانید که کشته شدن در این راه افتخار است. این وصیتنامه را من موقعی مینویسم که توپ و تانک عراق روی سر ما گلوله میریزند. شما برای من غصه نخورید! فقط لباسهای مرا برای یادگاری نگه دارید.

۱ دیدگاه در “شهید مصطفی اسدالهی

  1. اوتادی گفت:

    سلام.. سلام دورود به روح پاک همه شهیدان انقلاب اسلامی وهمه شهیدان مدافع حرم مدافع مملکت وشهدای سلامت ودرود به خانواده همه شهیدان مخضوصا پدرمادر شهدا که ماهمه مدیون این عزیزان هستیم.. خدایا بحق خونهای پاک این شهیدان وبه احترام شهدای کربلا همه مارا عاقبت بخیر کنی ومارا دراه انقباب مان دراه خون شهدا ودراه ومکتب اهل بیت ع قراربدهی وماراهم به آرزوی قلبی مان که شهادت هستش برسانی آمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایدبار
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.